Wyposażenie

Dokonaliśmy podziału wyposażenia bramy szybkobieżnej na trzy kategorie (konstrukcja bramy, napęd i sterowanie, bezpieczeństwo użytkowania), aby ułatwić użytkownikom odpowiedź na pytanie: „Które elementy bramy występują w standardzie, a które jako opcja?”


KONSTRUKCJA BRAMY:

Wyposażenie standardowe
 • Płat bramy  – wykonany z tkaniny poliestrowej powlekanej PVC o gramaturze (900 g / m²). Istnieje możliwość wykonania bram szybkobieżnych Dynaco w 8 kolorach RAL: żółty (1003), szary (7035), niebieski (5002), czerwony (3000), zielony (6005), pomarańczowy (2004), czarny (9005) lub biały (9010).
 • Konstrukcja bramy – słupy pionowe wykonane z galwanizowanego profilu stalowego lub opcjonalnie ze stali szlachetnej. W modelach M2 Freezer oraz bramach serii D-3xx, dedykowanych do pomieszczeń czystych, wykończenie ze stali szlachetnej wykonywane jest w standardzie.
 • Ogrzewanie prowadnic pionowych – dotyczy bramy z przeznaczeniem do mroźni, w tym przypadku bramy M2 Freezer

budowa bramy szybkobieznej

Wyposażenie opcjonalne, za dopłatą (rozwiń)
 • Obudowa wału nawojowego oraz prowadnic – we wszystkich modelach bram dostępna opcjonalnie. Wyjątek stanowią bramy dedykowane typu „freezer” lub „cleanroom” oraz seria D313, gdzie obudowa wału i prowadnic występuje w standardzie.
 • Kurtyna uszczelniająca – instalowana do profilu uszczelniającego na jednym końcu, a na drugim do nadproża ściany. Dla zastosowań w pomieszczeniach czystych i  chłodniczych występuje w standardzie, opcjonalnie w przypadku wszystkich innych modeli.
 • Zabezpieczenie antykorozyjne – elementy bramy są galwanizowane, malowane bądź wykonane ze stali szlachetnej. Dostępność danej opcji uzależniona jest od konkretnego modelu bramy.
 • Dodatkowa dolna torba – dodatkowy „bottom bag – zobacz zdjęcie„, czyli element doszczelniający dolną krawędź bramy

izolowany plat bramy szybkobieznej

Izolowany płat bramy –  płat bramy zawiera dodatkowe wypełnienie w postaci pianki typu „bubble” o grubości 10 mm oraz folii termicznej. Rozwiązanie to zmniejsza wymianę energii cieplnej pomiędzy pomieszczeniami, co wpływa na zwiększenie efektywności bram.

 • Prześwietlenia – dostępne dla wszystkich bram z wyjątkiem bram freezer z izolowanym płatem bramy
 • Siatka przeciw owadom, moskitiera – zabezpiecza przed dostępem owadów i zapewnia dopływ świeżego powietrza
 • Nadruk – istnieje możliwość wykonania dowolnego nadruku na płacie bramy. Nadruk może mieć charakter reklamowy

Zobacz zdjęcia bram z nadrukiem


NAPĘD I STEROWANIE:

Wyposażenie standardowe
 • Silnik napędowy – dostępne napędy nasadowe o mocy 0,75 do 2,2 kW i zasilaniu napięciem jedno- lub trzy-fazowym. Wyjątek stanowi model bramy D313, który posiada napęd rurowy o mocy 0,75kW.
 • Przetwornik częstotliwościowy/ przemiennik częstotliwości – płynny start i zatrzymanie bramy (płynny rozruch), co znacząco odciąża cały mechanizm bramy i wielokrotnie wydłuża długość okresu eksploatacji silnika. Pozwala także na zwiększenie prędkości otwierania i zamykania bramy (dotyczy wszystkich bram z wyjątkiem D310).
 • Gravity – napęd grawitacyjny, zasada jego działania jest prosta i opiera się na swobodnym zamykaniu płata bramy pod wpływem elastycznego balastu i asyście napędu elektrycznego. W przypadku potrzeby otwarcia bramy lub uruchomienia awaryjnego zatrzymania bramy, uaktywnia się motor napędowy (dotyczy bramy z serii D-3xx)

PUSH-PULL – Opatentowany system prowadzenia płata bramy (prawidłowe nawijanie płata bramy poprzez pchnięcie (push) i pociągnięcie (pull)). Zapewnia małe natężenie hałasu, wysoką sprawność oraz możliwość samowprowadzania płata w prowadnice po kolizji. Rozwiązanie oferowane w dwóch wariantach wykonania. W bramach serii M wykorzystano taśmę prowadzącą natomiast w serii D-501 zastosowano taśmę na wzór pasa zębatego współpracującego z dwoma kołami pędnym.

 • LF (Low Friction) – opatentowany system prowadzenia płata bramy metodą grawitacyjną. Blok wprowadzający płat bramy w prowadnice zapewnia prawidłowe nawijanie płata bramy. Prowadnica płata wykonana ze wzmacnianego polietylenu PE-HD (dotyczy bramy z serii D-3xx).
 • BEAD – opatentowany system prowadzenia płata, taśma prowadząca wykonana z poliuretanu, a element prowadzący stanowi zgrubienie krawędzi z masy syntetycznej.
Wyposażenie opcjonalne, za dopłatą (rozwiń)
 • Sterowanie typu Interlock umożliwia jednoczesne zarządzanie dwoma bramami np. w śluzie lub multi-interlock umożliwiający zarządzanie do 8 bram jednocześnie
 • Dodatkowa sygnalizacja ostrzegawcza – wpływa na bezpieczeństwo w trakcie pracy bramy, osiąga ciśnienie akustyczne od 80 do 108 decybeli
 • Powolna praca bramy – umożliwia wolniejszą pracę w trakcie zamykania oraz otwierania się płata bramy
 • Obsługa bramy – możliwość wyboru spośród wielu form obsługi bramy:
Formy obsługi bramy szybkobieżnej
Skrzynka sterująca
umieszczona obok otworu bramowego umożliwia sterowanie bramą (otwieranie / zamykanie). W przypadku zagrożenia konsola umożliwia uruchomienie wyłącznika bezpieczeństwa (przycisk grzybkowy).Skrzynka sterująca występuje w standardzie.
Wyłącznik pociągowy
uruchamiany za pomocą linki, czego następstwem jest ruch bramy (otwieranie / zamykanie). Linka wykonana jest z materiału nieprzewodzącego prąd, co zapewnia odizolowanie użytkownika od źródła napięcia. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, który charakteryzuje się wysoką wilgotnością powietrza.
Radar zgłoszeniowy
montowany nad bramą, służy do wykrywania ruchomych obiektów (osób i pojazdów) i w zależności od wysokości obiektu, reguluje otwarcie na pełną lub częściową wysokość, zapewniając oszczędność energii. Osoba nadchodząca lub zbliżający się do bramy pojazd aktywuje radar, który daje impuls do otwarcia bramy.
Pętla indukcyjna
W skład całego systemu wchodzi detektor pętli indukcyjnej oraz przewody elektryczne spleciona ze sobą w spiralę. Przewód instalowany jest w posadzce na kształt prostokąta. W trakcie, gdy pojazd znajdzie się nad pętlą, sygnał kierowany jest do sterownika bramy otwierając ją.
Przycisk grzybkowy
Ogranicza kontakt z bramą umożliwiając wysoki poziom sterylności. Istnieje możliwość wyboru panelu sterującego pulpitem zabezpieczonym hasłem, eliminując ryzyko dostania się osób niepowołanych do pomieszczenia.
Obsługa radiowa
Ogranicza kontakt z bramą umożliwiając wysoki poziom sterylności. Istnieje możliwość wyboru panelu sterującego pulpitem zabezpieczonym hasłem, eliminując ryzyko dostania się osób niepowołanych do pomieszczenia.
Konsola na kluczyk, kartę lub kod
Stanowi skuteczne zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi oraz dostępem do strefy zabezpieczonej. Konsole stosowane są głównie w pomieszczeniach sterylnych oraz w sektorach przemysłu precyzyjnego. Zabezpiecza przed wstępem do pomieszczeń niebezpiecznych lub skażonych.
Transpondery
transpondery Aktywna centrala generuje pole magnetyczne w regulowanym zakresie kulistym pola detekcji od 1m do 3,5 m. Aby zapewnić skuteczność  zakresu powinno się montować dwie centrale po jednej na stronę. W celu komunikacji z centralą programuje się klucze transponderów, które można zamontować bezpośrednio w pojeździe lub wydać pracownikom upoważnionym do dostępu do strefy.  w chwili przekroczenia ustawionego zakresu transpondery powodują zadziałanie bramy. Można je przypisać lub usunąć za pomocą przycisku. Istnieje możliwość przypisania 300 kluczy.

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA:

Wyposażenie standardowe
 • WDD – (Wireless Dynaco Detector) – to system bezprzewodowego czujnika przeszkód, składający się z nadajnika w torbie w dolnej części bramy (tzw. bottom bag ) oraz odbiornika w skrzynce kontrolnej. System działa zgodnie z zasadą otwartej pętli: gdy końcówka pomiarowa dotyka przeszkody, nadajnik wychodzi z trybu oczekiwania i wysyła sygnał do odbiornika, który natychmiast otwiera bramę. Działanie na zasadzie tzw. otwartej pętli zapewnia bardzo długi okres eksploatacji baterii litowej, ponieważ jest ona używana tylko wtedy, gdy końcówka pomiarowa dotyka przeszkody. W pozostałym czasie nadajnik jest wyłączony (dotyczy wszystkich bram z wyjątkiem D310)
 • Detektor prawidłowego odwijania kurtyny – umieszczony na belce krzyżowej uszczelnienia. Sprawdza, czy na poziomie bębna zwijającego nie formują się pętle na skutek przeszkody będącej na drodze kurtyny uniemożliwiającej prawidłowe zamknięcie bramy. Ten detektor w tym samym czasie otwiera bramę (dotyczy wszystkich bram).
 • Fotokomórka na podczerwień – montowana powyżej wału kurtyny, otwiera bramę natychmiast po wykryciu obecności pieszych lub pojazdów i utrzymuje bramę otwartą do końca wykrywania obecności (dotyczy wszystkich bram).
 • Kompaktowy blok ponownego wprowadzania – znajduje się na górze prowadnicy. Wyposażony w dwa łożyska ponownego wprowadzania do automatycznego resetowania drzwi.
Wyposażenie opcjonalne, za dopłatą (rozwiń)
 • Zabezpieczenie przeciwwybuchowe – konstrukcja niweluje powstawanie ładunków elektrycznych na elementach bramy, mogących spowodować zapłon łatwopalnych oparów lub substancji, posiada CERTYFIKAT APEX

skrzynka upsZasilanie awaryjne UPS – (Uninterruptible Power Supply) umożliwia wykonanie pełnego cyklu pracy bramy w przypadku braku zasilania