FAQ

faq-iconPoznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące bram szybkobieżnych.

Co się stanie, jeśli wjadę wózkiem widłowym w bramę i płat zostanie wyrwany z prowadnic bocznych?
Czujnik przeciążenia oraz dolna listwa krawędziowa WDD zablokują ruch bramy. Aby przywrócić możliwość dalszego funkcjonowania bramy, należy wykonać pełny cykl pracy (skrajne otwarcie oraz zamknięcie). Płat bramy poprzez specjalny mechanizm zostanie naprowadzony na prawidłowy tor ruchu i wprowadzony w prowadnice pionowe bramy.
Co zrobić w przypadku oblodzenia bramy w mroźni?
Zjawisko to jest naturalne dla pomieszczeń o obniżonej temperaturze roboczej. Wilgoć będąca w powietrzu w wyniku obniżenia temperatury osadza się na elementach bramy. Nie stanowi to jednak żadnego zagrożenia, ponieważ prowadnice bram Dynaco wyposażone są w

opatentowany system ogrzewania

Ponadto sterownik bramy posiada ustawienie przeciwoblodzeniowe, które powoduje samoczynne otwarcie bramy co 30 min w celu usunięcia nagromadzonego lodu z elementów bramy.

Dowiedz się więcej na temat bram do mroźni

Co się stanie, gdy brama będzie się zamykać w trakcie trwania przejścia?
Bramy Dynaco wyposażone są w czujniki w dolnej części bramy oraz listwę krawędziową w dolnej części płata bramy. Układy te zabezpieczają przed przypadkowymi sytuacjami, takimi jak zamykanie się w trakcie przejścia lub przejazdu. Jeżeli jednak zaistnieje sytuacja losowa i dojdzie do kolizji płata bramy z przeszkodą, elastyczny materiał ułoży się wokół przeszkody, a następnie brama wróci do pozycji otwartej.
Po dłuższej eksploatacji na elementach bramy zebrały się zanieczyszczenia, osadził się kurz i zabrudzenia. Czy można przywrócić bramie dawny wygląd?
Płat bramy można czyścić, dlatego bramy szybkobieżne Dynaco znajdują m.in. zastosowanie w przemyśle spożywczym. Materiał, z którego wykonano płat to tkanina poliestrowa powleczona warstwą PCV, odporną na działanie wody oraz środków chemicznych. Płat bramy można myć samą wodą bądź też za pomocą delikatnego środka czyszczącego. Należy używać ścierek z mikrofibry lub z innych delikatnych włókien, aby nie zarysować gładkiej powierzchni.
Centra logistyczne charakteryzuje wysokie natężenie ruchu spowodowane ciągłym obiegiem towarów i osób. Tradycyjne bramy segmentowe czy rolowane (roletowe) nie są wstanie pracować dostatecznie szybko, powodując znaczne utrudnienia w ciągu logistycznym. Jak temu zapobiec?
Rozwiązaniem są bramy szybkobieżne. Specjalna konstrukcja, wydajny układ napędowy oraz lekki płat składają się na dynamiczną pracę bramy.  Szybkość otwierania dochodząca do 2,7m/s oraz 1,2m/s dla zamykania bramy, pozostawiają daleko w tyle tradycyjne rozwiązania oferowane przez inne firmy. Zakładając, że mamy otwór bramowy o wymiarach 3x3m, nasza brama będzie otwierać się delikatnie ponad sekundę!
Która forma obsługi bramy jest najwygodniejsza?
Dobór optymalnego rozwiązania jest ściśle uzależniony od preferencji klienta, ale głównie pod uwagę brana jest forma prowadzonej działalności, rodzaj środków transportowych oraz przewidywane natężenie ruchu. Jeżeli posiadamy magazyny składowania, obsługiwane przez osoby piesze  z wózkiem paletowym, to  w takim przypadku odpowiednim rozwiązaniem będzie linka pociągowa zainstalowana przed światłem otworu. Jednak nie wyklucza się zastosowania czujnika ruchu. W przypadku, gdy pomieszczenia powinny być odseparowane od siebie za pomocą bramy, należałoby wykorzystać kasetę sterującą, aby wykluczyć samoczynne otwieranie się bramy poprzez czujnik ruchu. W magazynach oraz centrach logistycznych obciążonych wysokim natężeniem ruchu, zaleca się stosowanie czujników ruchu oraz pętli indukcyjnych. Eliminuje to potrzebę wychodzenia z pojazdu transportowego w celu otwarcia bramy.
Pomieszczenia sklepowe zawierają niewielką ilość miejsca na reklamę własnej marki. Czy można wykorzystać bramę jako nośnik dla reklamy?
Bramy Dynaco posiadają praktycznie nieskończone możliwości aranżacji. Istnieje możliwość zamówienia płata bramy z prześwietleniami czy z własnym nadrukiem. Umożliwia to wykorzystanie bramy szybkobieżnej nie tylko jako estetycznej przegrody, ale też jako formy reklamy produktów lub usług własnej marki.

Zobacz zdjęcia z realizacji bram szybkobieżnych z własnym nadrukiem -> Galeria zdjęć

Co się stanie, gdy zabraknie zasilania, a zajdzie potrzeba opuszczenia pomieszczenia?
Bramy Dynaco wyposażone są w specjalną korbę, która umożliwia ręczne nawinięcie płata bramy na bęben i wydostanie się z pomieszczenia. Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest

zasilacz awaryjny, znany powszechnie jako UPS

(ang. Uninterruptible Power Supply – Nieprzerwane Zasilanie Energią). Zasilacz wyposażony jest w akumulator, który w przypadku braku zasilania z sieci energetycznej, przejmuje tę funkcję i umożliwia swobodne funkcjonowanie bramy.

Niektóre działy przemysłu wymagają większego dostępu światła dziennego do pomieszczeń. Wpływa to korzystanie na atmosferę pracy oraz zwiększa wydajność pracowników. Czy brama szybkobieżna może posiadać przeszklenia?
Niezupełnie. Płat bramy wykonany jest z miękkiej tkaniny poliestrowej powleczonej PCV i w związku z tym nie ma możliwości, by zastosować tradycyjne szkło lub nietłukące szkło akrylowe. Istnieje jednak możliwość zastosowania prześwietleń z elastycznego transparentnego PCV. Uzyskać można praktycznie panoramiczny widok, a dostępność aranżacji prześwietleń na płacie bramy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.
Prowadzę działalność medyczną, zajmujemy się produkcją środków farmaceutycznych i nasze pomieszczenia pracy muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymogi. Czy oferujecie bramy odpowiednie do pomieszczeń czystych?
W ofercie bram szybkobieżnych znajdują się dwa modele bram spełniające te kryteria. Głównym zastosowaniem tych bram są pomieszczenia typu „cleanroom”, czyli pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych oraz tam, gdzie kluczowe znaczenie odgrywa uniknięcie skażenia obszaru pracy. Brama D313 CL spełnia rygorystyczne wymogi czystości, w wyniku, czego stała się

kompatybilna z pomieszczeniami 6-tej klasy sterylności atmosfery wg. ISO14644-1.

Bramy te wyposażono w dodatkowe uszczelnienia, elementy prowadnic wykonanych ze stali szlachetnej oraz neutralnych polimerów. Napęd posiada certyfikat IP55, a całość konstrukcji posiada maskownice prowadnic oraz bębna nawojowego ograniczające penetrację czynników zewnętrznych.

Bramy przemysłowe zwykle wykorzystywane są z różnym natężeniem, co można powiedzieć o trwałości bram szybkobieżnych, które pracują pod jeszcze większym naciskiem?
Faktycznie wiele bram przemysłowych nie jest w stanie sprostać coraz to wyższym wymaganiom oraz intensywności ich eksploatacji. Dynaco jako jedyna marka na rynku posiada

wydajność do 1 000 000 cykli pracy,

co jest niemal dziesięciokrotnie wyższą wartością, niż oferują inne firmy. Producent posiada własne laboratorium, w którym przeprowadza badania poprawiające cechy funkcjonalne. Drobiazgowe podejście, skutkuje solidną konstrukcją, wysokowydajnym i bezpiecznym napędem, oraz bezawaryjnością. Producent daje roczną gwarancję na urządzenia, ale zaleca co 6 miesięcy konserwację bramy pod kątem stanu ogólnego oraz płynności pracy.